Uživatel nepřihlášen
Wastoviny
RSS kanál blogu
Píše: Wast - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Wastoviny

Pařmenovo novoroční desatero

Středa 4.1.2017 15:02 - Autor: Wast
To se mi líbí

Pařmenovo novoroční desatero Je tu nový rok a tak tu pro vás mám desítku novoročních přecevzetí pro hráče.

1. Hubnutí

Po svátečních stolech plných laskomin a cukroví nějaká ta dietka nikomu neuškodí. Občasnému hráči jistě příjde vhod a závislákovi, či tzv. pařmenovi prospěje ještě víc. Vždy je třeba si uvědomit fakt, že krása přátele nedělá. Hubnout by se tak mělo především z ohledu na své zdraví, to nejcennější co máme. Nemělo by být jen o dietě, ale o celkové změně životního stylu. Více se hýbat a lépe se stravovat. Zde platí známé rčení z populárního televizního pořadu „Jste to, co jíte". Na hubnutí je dnes možné použít i různé podpůrné „berličky", tím myslím preparáty z lékáren, nebo hubnout s pomocí lékaře, což je většinou nejúspěšnější a hlavně u více kilogramů, by to mělo být pravidlem. Je to také mnohem levnější protože tzv. zázračné preparáty z vašich peněženky vytáhnou nemalé peníze. Přičemž účinky bývají většinou minimální. Hlavní při hubnutí je mít výdej energie větší než píjem. Lidově to znamená nežrat jako prase, ale jíst s rozumem.

2. Přestat kouřit.

Tak tady je to za prvé o zdraví a za druhé o penězích. Přijde mi docela hloupé, kolik lidi dokážou doslova vyhodit peněz „komínem" a ještě si přitom kazit zdraví. Obhajoba kouření jako „Já si na to vydělám", nebo „kouřím za svý" je hloupá, protože na kouření doplácíme všichni, i ti co nekouří. Lépe se přestává s podporou někoho z přátel a je k tomu dnes již spousta podpůrných doplnků, s jejichž pomocí se dávka nikotinu, postupně snižuje. I na tyto doplňky, přispívají nemalou částkou zdravotní pojišťovny. Připomenul bych zde i závislost v pití alkoholu, ale to samo o sobě by vydalo na samostatný článek. Pro hráče doporučuji žvýjkačku nez cukru, je to levnější a samozdřejmě zdravější než kouření. A pak kouření cigeret už dávno není v kurzu.

3. Začít sportovat

Je to chvályhodné začít sportovat, ale je třeba si stanovit ze začátku nižší cíle a začít pozvolna.Mnoho z nás zamíří do fitka či posilovy a nebo na jiná sportovišťě, tam je nezbytné si nechat poradit, stanovit si ze začátku nižší cíle a začít pozvolna. Být fit chce snad každý. Nemusíte být kdovíjaký vrcholový sportovec, o to přeci nejde, důležité je být sám se sebou spokojený a cítit se dobře. Hlavní je vydržet, než se dostaví první výsledky, pak už to jde „skoro samo". Pařmenovi vždy prospěje když svoji zadnici čas od času nadzvedne od kompu či konzole. Díky ovladači v ruce ještě nikdy nikomu pořádné bicáky nenarostli. Pohybová hra na Xboxu není posilovna.

4. Zlepšit známky ve škole

Tady by se ti hráči co chodí do školy měli zamyslet, jestli nenajdou nějaké ty skryté rezervy na zlepšení celkového prospěchu, nebo chování. Je třeba si uvědomit, že nároky na vědomosti celkově stoupají, a pokud to chcete v životě někam dotáhnout, tak se musíte trochu snažit už od školky, bez učení se neobejdete. Tady platí. "Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš". Nutno si uvědomit, že naprostou většinu hráčů hraní her neuživí.

5. Najít si holku, nebo kluka

Spousta lidí se v dnešní moderní době cítí být samo. Jedinou možností, jak tomuto stavu předejít, je najít si přítele či přítelkyni. Mnoho silně závislých hráčů trpí samotou a nebo komunikují s přáteli čím dál víc jen přes internet. Myslím, že důvody proč a nač jsou každému jasné a nemusím je tu rozebírat. Vždyť mít někoho koho milujete a kdo miluje vás, je ten nejlepší pocit. Kdo už nějaký takový vztah našel, tak by na něm měl pracovat. Také platí, že je mnohem lepší je milovat než si jen emailovat. I když na druhou stranu z emailu nikdy žádná ženská neotěhotní.

6. Najít si lepší práci

Peníze k životu potřebuje každý z nás. To platí jak pro hráče tak i nehráče (jsou-li vůbec) Též platí, že až na minimální výjimky (profesionální hráči) nás hráče hraní her neuživí a na nákup herních pecek je třeba vydělat si nějakou tu nemalou korunu. Důležité je si práci, pokud je to v silách jednotlivce, hlavně udržet, tedy zbytečně ji neztratit, i když v dnešní době to propouštění z práce se někdy neovlivnit ani nedá nedá. Znamená to však, že na nějaké prohřešky není vůbec vhodná doba a zaměstnavatel se s hříšníkem mazlit nebude. Takové pití alkoholu v práci, je totální hazard. Pokud po vás chce někdo práci zadarmo, tak vždycky je to někdo kdo rád vydělává na úkor někoho jiného. A taky proč, když chce za vydělávat on, proč né vy. Nadupanou grafárnu do PC vám nikdo zadarmo nedá.

7. Na něco si našetřit

Splnit si svůj sen a konečně si koupit něco, po čem dlouho toužíte. Využít můžete i právě probíhajících slevových akcí na zboží, jen je třeba dbát na to, aby to bylo něco užitečného, nebo pro radost. Pozor na dluh bych nyní nekupoval asi nic. Šetřit je stále na co. Třeba na silnější HW.

8. Budu dohrávat hry !

Tohle je předsevzetí pro každého hráče virtuálních her. Ruku na srdce, stále jsou mezi námi tací co nedohrávají hry a to je určitě škoda, už pro ten pocit, že jste něco dotáhli do konce. Myslím samozřejmě singleplayer, mulťák dohrát nikdy nejde. A že ta blbost se dohrát nedá? Nekupujte hloupé hry jen proto že je kupují jiní a svůj nákup si vždy dobře rozmyslete. Ušetříte hned několikrát. Jednak peníze, čas a i nervy. Za nevyhozené peníze z okna si můžete koupit vždy něco lepšího a užitečnějšího. Jo pokud hry jen stahujete tak to je jiná...

9. Zlepšit vztahy v rodině

Rodina je základ společnosti a tvoří ji vaši nejbližší příbuzní. Po někdy až hodně stresujícím období Vánoc, je dobré zlepšit komunikaci mezi členy rodiny. Stačí se nebát a o problému si mezi sebou otevřeně promluvit. Když to v rodině klape tak se i fajnově hraje.

10. Chovat se tak, jak chci, aby se chovali ostatní ke mně

Všichni víme co to znamená, každý má jinou morálku a jiné hranice. Platí jak tadyi jinde na webu, v multiplayeru a samozřejmě i v reálném životě. Rozhodně to je téma na hlubší zamyšlení.

Vše nejlepší do nového roku vám všem přeje Wast. A to je vše pařbě zdar.

Tisk
Hodnocení:
( Zbývají 4 hlasy pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Pařmenovo novoroční desatero
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
sergej781    Hlavně zdravíčko...!sergej781sergej78161218    4.3.2017 17:51 sergej781

Hlavně zdravíčko...!

Virus   1x   Já takovou hloupou věcí, jako dávat si předsevzetí už naštěstí netrpím. :lala: Od nového roku chci vždy jen jedno. Ať je lepší než ten minulý ale stejně vždy stojí za hovno a uteče ještě rychleji, než ten před ním. :-DVirusvirus7406    4.1.2017 22:03 Virus

Já takovou hloupou věcí, jako dávat si předsevzetí už naštěstí netrpím. :lala: Od nového roku chci vždy jen jedno. Ať je lepší než ten minulý ale stejně vždy stojí za hovno a uteče ještě rychleji, než ten před ním. :-D

O autorovi blogu

Wast
Wast
Muž, 50 let

Kdo jsem? Obyčejný člověk. Jako hráč se zaměřuji hlavně na rogue-like hry. Na dnešních hrách mě nejvíc vadí obrovský vliv mainstreamu a marketingu. Proto si čas od času zahraji nějakou tu starší pecku. Vždy jsem šel proti proudu a ve svém věku na tom nehodlám nic měnit.
Nejgeniálnější hra ? Existuje vůbec taková ?

No tak u mě je to jednak Darkest Dungeon a pak moje herní stálice je pak Puzzle Quest Challenge of the Warlords (mam tam nějaké ty mody)a z domácích jednoznačně česká nestárnoucí pecka Mafia +Mody. Tyhle  pecky můžu hrát pořád. Dokola, dokola, nekonečně  :D
Co momentálně hraji? Darkest Dungeon s Comunnity Modpackem a tak je to zábava na hodně hodně dlouho :-)
Protože mě nejvíc baví právě nezávislé rogue-like hry. Brutální obtížnost, permanent death, pomalý a rozvážný postup vpřed a dlouhá herní doba to na těchto hrách miluji. Jo a není to žádnej mainstream :-) Takové hry jdou dá se říci úplně mimo mne.

Důvod proč jsem opustil GamePark je, že stále nejsou uhrazeny domluvené honoráře a tak jsem byl okraden.

_____________________________________________
Založit herní BLOG