Uživatel nepřihlášen
Wastoviny
RSS kanál blogu
Píše: Wast - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Wastoviny

Komunita a nebo stádo ovcí ?

Pondělí 13.6.2016 14:21 - Autor: Wast
To se mi líbí

Komunita a nebo stádo ovcí ?Pravidelně sem na Zing chodí stovky lidí. Každý den se jdou podívat na tento web co je nového. Stejně jako i já. Kdo jsou ti lidé různého věku? Jen připomenu, že těžko určíme identitu každého návštěvníka a tak se na tu masu lidí podívejme trošičku zeširoka.

Skupina pravidelných návštěvníků různých webů je známá pod všeobecným názvem komunita.

Komunita co je to ?

Sdružení lidí za určitým účelem, vždy je spojuje společný zájem a cíl. Měli by táhnout společně tzv. za jeden provaz a to je hlavní kámen úrazu. Na tzv. herních webech to chodí tak, že většina hráčů tedy i čtenářů si chce jen něco zajímavého přečíst a dovědět se něco nového a pochopitelně i zajímavého. Jo najdou se i tací co se jen chtějí pochlubit jaký je "ultrauberskiller", co mají doma za žezlo (pokud ho opravdu mají) a co zrovna aktuálně paří za gamesu. Většina lidí se chce prostě pobavit a jinak se o nic nestarat. Prostě chtějí jen se něco dozvědět a o ostatní, ať se stará někdo jiný ! Ono taky to tak je od psaní jsou tu jiní, ti kteří dostávají a nebo by měli by za svou práci - psaní dostávat honoráře. Možná se divíte, že píši dostávat? S platební morálkou je to na českých webech od desíti k pěti.

Obecně platí, že vedení je všude pochopitelně jiné, ale pokud se redaktorům neplatí výmluvy jsou naopak navlas stejné. Šetříme...nemáme peníze...musíš počkat. Já například na slíbené honoráře z GP čekám už dlouhé roky. Budu se tu opakovat ale již jsem psal že v podstatě to chodí na webech tak, že áčkové hry recenzuje jen úzký okruh redakce a ostatní dostanou jen průměrné hry a nějaký ten odpad. Takže brát áčkovou AAA hru jako součást honoráře lze brát, ale omezeně jen pro ty vyvolené. Protože áčkových titulů není mnoho.

Každou hráčskou komunitu, tak čeká postupně opadající zájem. I ten nejzarytější skalní fanoušek dříve, či později z webu (hry) odejde. Je třeba web aktualizovat, přizpůsobit poptávce, laicky řečeno jít stále z dobou do předu se tak starat o přísun nových čtenářů tzv. návštěvnické či hráčské (zde spíše čtenářské) krve a napumpovat ji do žil webu či hry a pomoc nováčkům se začlenit do její komunity. To znamená od zainteresovaných tedy od šéfredaktora až po redaktory či adminy přistupovat ke každému jako k potencionálnímu zákazníkovi. I když na heslo: Zákazník náš pán raději zde úplně zapomeňte. To všeobecně na netu neplatí, i když světlé výjimky se jistě někde najdou.

Musíte si uvědomit holý fakt, že každá hra se časem ohraje, či web po nějaké době vyšumí a její/ho komunita se ztenčí až na samé skalní hráčské či čtenářské jádro. Je to prostě přirozený výběr. Hra stárne, stárne web a zájem lidí pozvolna ustává a další hráči či čtenáři se dvakrát moc nehrnou, což je tím že hra či web je nedokáže už ničím novým zaujmout. Někdy je to i tím, že web ztratí svou atraktivitu. Což je jev za je kterým je více či méně důvodů. Jedním takovým rozšířeným nešvarem je i po čase narůstající neúcta k návštěvníkům webu. S komunitou se v hodně případech nehorázně manipuluje.

Čas od času "stádo ovcí" změní majitele občas dojde k výměně na postu pasáka. Web změnou vlastníka prodá automaticky už vytvořenou komunitu, často i bez toho aby si toho lidi nějak výrazně všimli a nebo je jim to jen stručně oznámeno. Sám jsem byl dlouhá léta členem na jednom rádoby herním webu takže to co píšu je ryze dlouholetá zkušenost. Tam stejně jako zde se za mé přítomnosti měnil za chodu majitel. Změna vlastníka tedy hlavně obchodu se např. zde zlepšením "služeb" zrovna dvakrát neprojevilo. Spíše to vidím naopak přijdou změny k horšímu. Myslím tím uvažování o zavedení služby tzv. Premium účet, ale o tom jsem psal už minule.


Jak zpomalit stárnutí webu?

Je třeba přestat nečinně čekat na sestup, který tak či onak jednou stejně přijde a začít něco dělat. Komunita také nesmí zůstat pasivní a jen čekat, že se to nějak dopadne. Jsme snad ovce a nebo blbci?  Musí dávat o sobě vědět, aby ostatní ti méně aktivní a nebo více či méně náhodní návštěvníci webu věděli, že to zkrátka jede. Lidé nejen z vedení ale i z komunity herního webu musí být aktivní a dělat vše pro, aby to zkrátka na webu neusínalo. To, že maximální zájem či rovnou aktivitu vykazuje redakce webu by měla být pochopitelně samozřejmost. Změnit vizuál často prostě nestačí. Někdy se musí změnit i myšlení. Změnit přístup jde ale nesnadno. Už minule jsem tu zmínil zdejší cenzuru názorů. Ne nadávek a pod ale skutečně názoru na věc jako je např. obsah článku.

Hodně komunitě webu pomáhá aktivita např. psát nezávislé blogy o hrách a nebo i o tom co lidi zajímá. Blogeři píšou, hráči točí zajímavá videa, někdo si troufne zdarma udělat češtinu do hry, jiní tvoři mody, mapy... Prostě cokoliv užitečného a to může být i pěkná tapeta na plochu, banner, nebo stačí i vtipné screenshoty ze hry.

Pokud jste na ryze herním webu znamená změnit přístup veteránů k začátečníkům. Tady se budu opakovat ale ono taková věta : Táhni do pr**le lamo ... k hraní hry, či neumíš číst voe, vem si brejle a pod. k návštěvnosti zrovna nikoho moc nepřitáhne. Podobně odradí přehnaná cenzura či hysterická reakce redaktora. Lidem vadí i jiné nešvary. Tím více je potřeba s každým novým hráčem či návštěvníkem mít trochu trpělivost, dobré je i poradit a přihodit pár typů, buď jak hrát, nebo pomoci vyřešit problém se hrou např. s instalací nového patche a pod. Já vím není to s nimi zrovna snadný, ale chce to mít trošku trpělivost. K lidem chce to mít přátelský přístup, což platí samo o sobě i v reálném podnikání.

Teď někdo namítne, že tu či onu hru třebas zrovna nehraju, či nejsem její fanoušek a tak tomu problému nemůžu rozumět. Podobně jako v případě webu nejsem redaktor atd. Prosím vás bavíme se zde obecně, stejné postupy používají různí fandové a Fan cluby po celém světě a nemusí se jednat zrovna o hru na počítač. Stačí navštívit některé fan stránky na netu či weby a hned vám bude jasný rozdíl, kdo a jak se  stará. Příkladů a to jak dobrých tak i bohužel těch špatných se najde spousta.

Pokud nic z toho neumíte, nevadí vyjádřete podporu komunity  třeba tím, že zde na Zingu napíše nějaký zajímavý blog. Ono čas od času věnovat pár hodin zdejší komunitě nikoho určitě nezrujnuje. V životě nejde o to jen brát, ale musíte se naučit i dávat. Samozřejmě od blogera čekám slušné chování. Neadekvátní reakce v komentáři " polib si zadnici " by ho v soutěži měla automaticky diskvalifikovat.


Když už jsem u té soutěže. Zde probíhající blogerskou soutěž vidím ze svých vlastních zkušeností jako špatně nastavenou a proto se jí nezúčastnim. Mít možnost vyhrát jednou za tři měsíce pomyslnou tisícovku je nemotivující, čekat tři měsíce než bude mít bloger co vyhraje možnost zase soutěžit je nesmyslný opruz. Sama soutěž přitom mezi blogery zaseje konkurenční boj, který nepřinese jen lepší články ty jen v lepším případě. V tom horším se tu budou lidi hádat, slovíčkařit a v nejhorším případě se i nedůstojně urážet. V nejhorším lézt tomu kdo rozhoduje (což je velice neprůhledné až zahalené) do zadnice. Rád bych vyzval všechny blogery kteří se soutěže  účastní aby se zamysleli nad tím jak např. reagovat na kritiku a našli k sobě pozitivní přístup. 

Čtenost článku. V tzv. soutěži se k ní přihlíží jako znamení úspěšnosti. Pokud článek není vybrán na homepage  nebo do rubriky Vybráno redakcí je automaticky znevýhodněn. Jeho čtenost je MNOHEM nižší. Takže jakápak soutěž že?

Ještě se tu krátce zastavím u tvorby modů a češtin. Je nyní nový trend za vše požadovat peníze. U modů to až na výjimky zatím selhalo. Osobně na tom zas tak moc špatného nevidím. Ale pokud chce někdo dělat cz lokalizaci či mody za peníze je už komerce a ne nezávislost. Tvůrci češtin stále častěji spolupracují s prodejci her a vytvářejí jakousi fungující a velice výhodnou kooperaci.. Tedy spolupráci oni - web a obchod. Profit mají s toho všichni. Obchod s často i sponzorovanou exkluzivní češtinou prodá více her a web zase poskytne autorům češtin nějaký ten prostor sloužící k zviditelnění lokalizačních týmů.

Nehledě na to, že se už stalo zaběhnutým zvykem uveřejnování bankovních kont a nepřímo tak lidi žádat či doslova nedůstojně žebrat o finanční příspěvek. Samozřejmě vím jaká je to s tvorbou češtiny často peprná práce. Ale pokud pobírám za něco peníze či jiné nadstandartní výhody ztrácím už ať už jako jedinec, či tým svou nezávislost. Tu nezávislost, které si já cením nejvíce. Proto jsem odmítl už i několik nabídek do různých redakcí. No a taky proto, že se mě nechce dělat ve svým věku pěšáka kterému někdo poroučí co má a nemá psát, či dělat. A čekat až se někomu uráčí mi za práci poslat nějaký mrzký peníz. Prostě jsem sám sobě pánem.

Web a komentáře

Věčný nadávání a stěžování není k ničemu. Je to tu pořád někomu se nelíbí nové COD a nebo třeba i nějaká indie hra. Jak by řekl český komik Felix Holzzman si stěžují na tohle, druzí zas na támhle to a někdy to vypadá, že nikdo není spokojen vůbec nikdo.

Nejde pořád do nekonečna stěžovat jednou větičkou, tedy jedním či dvěma (hateři i mnoha) komentáři. To nic nevyřeší. Nebojte se napsat svůj názor a podpořit ho důkazy či pádnými argumenty. Třebas tak jak jsem to udělal před časem já v článcích jako Recenze hry: Výborná a nebo odpad? Nebo minule o Premium účtu.  Sice to vzbudilo u řady lidí určitou dávku nevole, i když někteří se nuceně tvářili že to chválí. Ale podle mě to mělo smysl a to i za cenu, že mě to u vedení Zingu svým způsobem poškodilo. No očekávat, že podobný článek by se objevil v rubrice Vybráno redakcí by bylo science fiction. Nevybrání totiž zamezuje větší čtenosti a tohle přece vedení roztrubovat nechce. Jsem nezávislý bloger a tak podobnou situaci nějak ustojím a musím s tím i počítat. Za nezávislost názoru se platí!

Hodnocení a sledovanost to je tu relativní, je lepší psát pro sto chytrých než tisíc blbců.
Neboj te se vždy se najde někdo kdo váš článek pochopí, ale je potřeba, aby byl onen článek o něčem.

Nebuďte  pasivní a udělejte něco pro svou oblíbenou hru, pro rozvoj zdejší komunity, pro komunitu webu, spolupracujte více s ostatními a hlavně si bláhově nemyslete, že se to nějak všechno udělá samo. Hlavně se neboj napsat svůj názor na danou věc a to i když narazíte zde  na tvrdou cenzuru. Samo o sobě se nikdy nic nezmění. Nebojte se a i přesto dejte o sobě vědět a to i o svém názoru. Rozhodněte se jak chcete, je to vaše volba!

Tisk
Hodnocení:
( 7.1 / 11 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Komunita a nebo stádo ovcí ?
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
killjezor člen redakce   3x   Zajímavý článek, který začal slibně, ale ke konci se myslím posunul z nezávislého pohledu k negaci jedné strany.
Ale popořadě. Sám jsem bohužel zažil to, o čem píšeš hned na začátku. Komunikace redakce a čtenářů. Prvek, na který se dnes hodně zapomíná. Hodně dlouho jsem dělal (a dělám) administrátora na jiném herním fóru. 10 let zpět si redakce vždy zakládala na kontaktu s komunitou, aktivně se zapojovala do debat pod články, na fóru a vznikl velmi příjemný a fungující celek. Šéfredaktoři se sice měnili, ale pořád to fungovalo.
Poslední, nynější, redakce na komunitu s prominutím se*e a dokonce nám bylo řečeno, že pokud se nám nelíbí styl článků, ať jim je píšeme sami. Že oni se měnit nebudou. Rozhovory co by se mohlo na webu změnit, co by si lidi přáli, byly smeteny s tím, že je to nezajímá a když se nám to nelíbí, ať si obsah děláme sami. Komunita se tak stáhla k sobě, novinky čtou jinde, ale debatují o nich stále na stejném fóru a redakci je to jedno.
Příklad velmi špatného přístupu.

Co se týče psaní, tak když budu mluvit za sebe, píšu pro různé weby asi 8 let. Vydržet u psaní, když není motivace je těžké a naprostá většina dnešních redaktorů bere v potaz pouze jednu motivaci a tou jsou peníze. Paradox je, že když člověk dostane hru na recenzi a ta mu pak zůstane (a to mluvím o AAA titulech) , není to bráno jako odměna. Což svým způsobem nechápu, člověk ušetří třeba i 1500, - a stojí ho to stejný čas, jako kdyby si ji koupil a jeden článek.
Nicméně úmrtnost redaktorů je šílená a snaha se třeba při psaní nějak posouvat taky.

Komentáře v článcích jsou ošemetné téma. Dalo by se říct, že jde vždycky o flamewar. Na redakci pak je aby sama posoudila, co je přes čáru a co není. Dělám tohle už 10 let a někdy je těžké se rozhodnout správně, ale vždy jsem si pak za svým názorem stál. V tomhle si ale sami uživatelé neuvědomují svou pozici a mají pocit, že můžou vše. Když je pak jejich koment redukován, musí se ! logicky" bránit ještě horším projevem. Někdy je pak pro redaktora těžké do toho netahat pocity a nejednat ukvapeně. Jsme jen lidi.

A teď co i celkem vadí na tomhle blogu. [Upozorňuji, že nejsem typ člověka, který se řídí heslem "Koho psa jíš, toho píseň zpívej. " Moji bývalí šéfredaktoři by mohli vyprávět. ] Několik poznámek je zde mířených přímo na Zing. Ať už to bylo původně takto míněno nebo ne. Neříkám, že má blogová soutěž nastaveny pravidla správně, ale rozhodně tady nepomůže nějaké vlezdoprdelkování. Ani vyvěšení blogu redakcí na hlavní stránku. To bych se mohl s Mikym domluvit a s přehledem všechno vyhrávat. No neděje se tak ;-)
Co se týče Premium účtu, tak mám ze zmínek úplně stejný pocit jako Miky. Bereš ho jako samozřejmost a přitom je opak pravdou a rozhodně Tě blog o placeném účtu nijak nepoškodil. Spíše mám pocit, že si s sebou táhneš křivdu odněkud jinud. Kterou naprosto chápu, ale...
Taky musíš pochopit, že tenhle článek je fakt dobrý, ale pokud napíšeš že tohle na hlavní stránku určitě nepůjde, protože redakce bla, bla, bla, tak to na tu stránku fakt nepůjde. Kdyby se to objevilo, tak je Zing u uživatelů v pozici: "Vyvěsili mu to, protože si ho chtěli udobřit a přitom to nestojí za to. " Což není pravda.

Píšeš dobře, rád Tě čtu, ale cítím z Tvých blogů zbytečnou hořkost a znechucení, které obracíš proti všem herním webům.
killjezorkilljezor26380
    14.6.2016 09:25
killjezor

Zajímavý článek, který začal slibně, ale ke konci se myslím posunul z nezávislého pohledu k negaci jedné strany.
Ale popořadě. Sám jsem bohužel zažil to, o čem píšeš hned na začátku. Komunikace redakce a čtenářů. Prvek, na který se dnes hodně zapomíná. Hodně dlouho jsem dělal (a dělám) administrátora na jiném herním fóru. 10 let zpět si redakce vždy zakládala na kontaktu s komunitou, aktivně se zapojovala do debat pod články, na fóru a vznikl velmi příjemný a fungující celek. Šéfredaktoři se sice měnili, ale pořád to fungovalo.
Poslední, nynější, redakce na komunitu s prominutím se*e a dokonce nám bylo řečeno, že pokud se nám nelíbí styl článků, ať jim je píšeme sami. Že oni se měnit nebudou. Rozhovory co by se mohlo na webu změnit, co by si lidi přáli, byly smeteny s tím, že je to nezajímá a když se nám to nelíbí, ať si obsah děláme sami. Komunita se tak stáhla k sobě, novinky čtou jinde, ale debatují o nich stále na stejném fóru a redakci je to jedno.
Příklad velmi špatného přístupu.

Co se týče psaní, tak když budu mluvit za sebe, píšu pro různé weby asi 8 let. Vydržet u psaní, když není motivace je těžké a naprostá většina dnešních redaktorů bere v potaz pouze jednu motivaci a tou jsou peníze. Paradox je, že když člověk dostane hru na recenzi a ta mu pak zůstane (a to mluvím o AAA titulech) , není to bráno jako odměna. Což svým způsobem nechápu, člověk ušetří třeba i 1500, - a stojí ho to stejný čas, jako kdyby si ji koupil a jeden článek.
Nicméně úmrtnost redaktorů je šílená a snaha se třeba při psaní nějak posouvat taky.

Komentáře v článcích jsou ošemetné téma. Dalo by se říct, že jde vždycky o flamewar. Na redakci pak je aby sama posoudila, co je přes čáru a co není. Dělám tohle už 10 let a někdy je těžké se rozhodnout správně, ale vždy jsem si pak za svým názorem stál. V tomhle si ale sami uživatelé neuvědomují svou pozici a mají pocit, že můžou vše. Když je pak jejich koment redukován, musí se ! logicky" bránit ještě horším projevem. Někdy je pak pro redaktora těžké do toho netahat pocity a nejednat ukvapeně. Jsme jen lidi.

A teď co i celkem vadí na tomhle blogu. [Upozorňuji, že nejsem typ člověka, který se řídí heslem "Koho psa jíš, toho píseň zpívej. " Moji bývalí šéfredaktoři by mohli vyprávět. ] Několik poznámek je zde mířených přímo na Zing. Ať už to bylo původně takto míněno nebo ne. Neříkám, že má blogová soutěž nastaveny pravidla správně, ale rozhodně tady nepomůže nějaké vlezdoprdelkování. Ani vyvěšení blogu redakcí na hlavní stránku. To bych se mohl s Mikym domluvit a s přehledem všechno vyhrávat. No neděje se tak ;-)
Co se týče Premium účtu, tak mám ze zmínek úplně stejný pocit jako Miky. Bereš ho jako samozřejmost a přitom je opak pravdou a rozhodně Tě blog o placeném účtu nijak nepoškodil. Spíše mám pocit, že si s sebou táhneš křivdu odněkud jinud. Kterou naprosto chápu, ale...
Taky musíš pochopit, že tenhle článek je fakt dobrý, ale pokud napíšeš že tohle na hlavní stránku určitě nepůjde, protože redakce bla, bla, bla, tak to na tu stránku fakt nepůjde. Kdyby se to objevilo, tak je Zing u uživatelů v pozici: "Vyvěsili mu to, protože si ho chtěli udobřit a přitom to nestojí za to. " Což není pravda.

Píšeš dobře, rád Tě čtu, ale cítím z Tvých blogů zbytečnou hořkost a znechucení, které obracíš proti všem herním webům.

Virus   1x   Zajímavý článek a snad ještě víc než ten poslední. V něčem souhlasím a v něčem ne. Bylo by fajn kdyby si tady komunita pomáhala a radila ale to tak maximálně, když někdo požádá o radu třeba ve fóru, tam to jde. Ale i v komentářích u článků se poradí, pokud to není přímo komentář na facku. :-) Jinak je tu trpící syndrom čecháčka : všechno viděl, všechno umí a všechno zná. :lala: A pak ty debaty někdy stojí za to. A sám si kolikrát říkám, že je to baví a že se na to nevyserou. :-D
Jak sám píšeš, neboj se napsat svůj názor, tak normální názor se dá hodně dobře ocenit. Ale pak jsou tu vyloženě perly. ;-) Nevím jak jsi na tom ty s cenzurou, já většinou jen když se dostanu do špatné debaty, tak se pak mažou odstavce a je to. Jen jednou mi byl smazán komentář, kde jsem napsal Asiaté jsou úchylní a bylo to smazáno. Ale přežil jsem to a i tak si za tím stojím, protože jejich kreslené postavičky s mega ceckama jsou prostě jiné. :-D Ale to už je téma zase jinam. Každopádně jak je někde víc jak 2 lidé, tak vždy se začne vytvářet stádo, či hromada skupinek. To je všude. :lala:

Miky: Nevím jak to mezi váma je a je mi to fííí :-D ale myslím si, že né všechno je mířeno na Zing. Spíš Wast to bere i všeobecně. Cenzura je a musí být. Ale jak moc je na webech silná to je už jiná věc. Ty ses tu bavil jednou o prémium účtu a byla to jen debata. Wast jen řekl bacha na to, chce to opravdu dobře promyslet, zažil jsem to a nedopadlo to dobře, to je tak podle mého celé. Nebráním ho, je starší on to zvládne. :-D Ale jen poukazuje na to, jak se to na webech má. Kolikrát se debatí u piva nad tím co náš oblíbený web dělá, jestli upadá, nebo stagnuje, či se zlepšuje a co asi za to může. Wast jen debatu převedl do svého pohledu co zažil a ať si o tom každej, kdo si přečte blog, myslí své. To je můj pohled na věc. :-)

A teď to ukončím moudrem ze světa. ;-) Svět bez internetu by byl přátelštější místo. :thumbup:
Virusvirus7406
    13.6.2016 20:19
Virus

Zajímavý článek a snad ještě víc než ten poslední. V něčem souhlasím a v něčem ne. Bylo by fajn kdyby si tady komunita pomáhala a radila ale to tak maximálně, když někdo požádá o radu třeba ve fóru, tam to jde. Ale i v komentářích u článků se poradí, pokud to není přímo komentář na facku. :-) Jinak je tu trpící syndrom čecháčka : všechno viděl, všechno umí a všechno zná. :lala: A pak ty debaty někdy stojí za to. A sám si kolikrát říkám, že je to baví a že se na to nevyserou. :-D
Jak sám píšeš, neboj se napsat svůj názor, tak normální názor se dá hodně dobře ocenit. Ale pak jsou tu vyloženě perly. ;-) Nevím jak jsi na tom ty s cenzurou, já většinou jen když se dostanu do špatné debaty, tak se pak mažou odstavce a je to. Jen jednou mi byl smazán komentář, kde jsem napsal Asiaté jsou úchylní a bylo to smazáno. Ale přežil jsem to a i tak si za tím stojím, protože jejich kreslené postavičky s mega ceckama jsou prostě jiné. :-D Ale to už je téma zase jinam. Každopádně jak je někde víc jak 2 lidé, tak vždy se začne vytvářet stádo, či hromada skupinek. To je všude. :lala:

Miky: Nevím jak to mezi váma je a je mi to fííí :-D ale myslím si, že né všechno je mířeno na Zing. Spíš Wast to bere i všeobecně. Cenzura je a musí být. Ale jak moc je na webech silná to je už jiná věc. Ty ses tu bavil jednou o prémium účtu a byla to jen debata. Wast jen řekl bacha na to, chce to opravdu dobře promyslet, zažil jsem to a nedopadlo to dobře, to je tak podle mého celé. Nebráním ho, je starší on to zvládne. :-D Ale jen poukazuje na to, jak se to na webech má. Kolikrát se debatí u piva nad tím co náš oblíbený web dělá, jestli upadá, nebo stagnuje, či se zlepšuje a co asi za to může. Wast jen debatu převedl do svého pohledu co zažil a ať si o tom každej, kdo si přečte blog, myslí své. To je můj pohled na věc. :-)

A teď to ukončím moudrem ze světa. ;-) Svět bez internetu by byl přátelštější místo. :thumbup:

Miky člen redakce   2x   Strašně se mi líbí, jak stále vytahuješ premium a tu cenzuru. Tvůj komentář ohledně toho, že do speciálu nemůže být přiřazen článek s výpisem her ve zpětné kompatibilitě Xboxu One nepovažuji za přínosný. Tohle mi můžeš napsat v soukromé zprávě, ale v samotných komentářích to nemá moc co dělat. Navíc si stojím za tím, že záleží na nás, co označíme za obyčejnou novinku nebo speciál.

Ten prémium přestaň vytahovat. Jednou jsem se o něm bavil s návštěvníky a to bylo vše. Žádný prémium v současné době nebude, natož abychom věděli, jak ho postavit nebo kdy ho spustíme. Ty ve svém blogu uvažuješ nad vším možným, tak bys mohl pochopit naše úvahy.

Co se blogové soutěže týče, tak o té rozhoduje systém, nikoliv já nebo kdokoliv jiný z redakce, takže mi nikdo do zadnice lézt nemusí.

Vybírání blogu na homepage - každý blog je na homepage, dává ho tam systém automaticky po vydání, což si sám můžeš ověřit. Já z postu šéfredaktora mohu nějaký článek vydat na homepage podobně jako klasický obsah od redakce. V tomto případě dávám na homepage články, které jsou zajímavé. Každý se tam dostat nemůže.

Třeba tenhle tvůj článek se mi líbí, považoval bych ho za vhodný pro čtenáře Zingu a rád bych ho viděl na homepage, ale nedám ho tam z toho důvodu, že opět v něm píšeš o premium službě. Kdybys aspoň napsal, že jde pouze o myšlenku, která v žádném případě není rozhodnuta. Já jsem pouze sondoval, co by návštěvníci Zingu chtěli, podobně jako u změn designu atd. Ty tímto akorát strašíš čtenáře, což se nám pochopitelně nelíbí. Myslím si, že jsem ke čtenářům dostatečně otevřený a vždy se minimálně s tím jádrem snažím změny konzultovat. Rozhodně nechceme dělat nic za zády komunity.

Kdyby tady panovala taková cenzura, jak píšeš, tak by tady tento blog nikdo neviděl, stejně jako třeba ten o premium. A udělal jsem to? Neudělal.
Mikymiky3
    13.6.2016 18:08
Miky

Strašně se mi líbí, jak stále vytahuješ premium a tu cenzuru. Tvůj komentář ohledně toho, že do speciálu nemůže být přiřazen článek s výpisem her ve zpětné kompatibilitě Xboxu One nepovažuji za přínosný. Tohle mi můžeš napsat v soukromé zprávě, ale v samotných komentářích to nemá moc co dělat. Navíc si stojím za tím, že záleží na nás, co označíme za obyčejnou novinku nebo speciál.

Ten prémium přestaň vytahovat. Jednou jsem se o něm bavil s návštěvníky a to bylo vše. Žádný prémium v současné době nebude, natož abychom věděli, jak ho postavit nebo kdy ho spustíme. Ty ve svém blogu uvažuješ nad vším možným, tak bys mohl pochopit naše úvahy.

Co se blogové soutěže týče, tak o té rozhoduje systém, nikoliv já nebo kdokoliv jiný z redakce, takže mi nikdo do zadnice lézt nemusí.

Vybírání blogu na homepage - každý blog je na homepage, dává ho tam systém automaticky po vydání, což si sám můžeš ověřit. Já z postu šéfredaktora mohu nějaký článek vydat na homepage podobně jako klasický obsah od redakce. V tomto případě dávám na homepage články, které jsou zajímavé. Každý se tam dostat nemůže.

Třeba tenhle tvůj článek se mi líbí, považoval bych ho za vhodný pro čtenáře Zingu a rád bych ho viděl na homepage, ale nedám ho tam z toho důvodu, že opět v něm píšeš o premium službě. Kdybys aspoň napsal, že jde pouze o myšlenku, která v žádném případě není rozhodnuta. Já jsem pouze sondoval, co by návštěvníci Zingu chtěli, podobně jako u změn designu atd. Ty tímto akorát strašíš čtenáře, což se nám pochopitelně nelíbí. Myslím si, že jsem ke čtenářům dostatečně otevřený a vždy se minimálně s tím jádrem snažím změny konzultovat. Rozhodně nechceme dělat nic za zády komunity.

Kdyby tady panovala taková cenzura, jak píšeš, tak by tady tento blog nikdo neviděl, stejně jako třeba ten o premium. A udělal jsem to? Neudělal.

O autorovi blogu

Wast
Wast
Muž, 50 let

Kdo jsem? Obyčejný člověk. Jako hráč se zaměřuji hlavně na rogue-like hry. Na dnešních hrách mě nejvíc vadí obrovský vliv mainstreamu a marketingu. Proto si čas od času zahraji nějakou tu starší pecku. Vždy jsem šel proti proudu a ve svém věku na tom nehodlám nic měnit.
Nejgeniálnější hra ? Existuje vůbec taková ?

No tak u mě je to jednak Darkest Dungeon a pak moje herní stálice je pak Puzzle Quest Challenge of the Warlords (mam tam nějaké ty mody)a z domácích jednoznačně česká nestárnoucí pecka Mafia +Mody. Tyhle  pecky můžu hrát pořád. Dokola, dokola, nekonečně  :D
Co momentálně hraji? Darkest Dungeon s Comunnity Modpackem a tak je to zábava na hodně hodně dlouho :-)
Protože mě nejvíc baví právě nezávislé rogue-like hry. Brutální obtížnost, permanent death, pomalý a rozvážný postup vpřed a dlouhá herní doba to na těchto hrách miluji. Jo a není to žádnej mainstream :-) Takové hry jdou dá se říci úplně mimo mne.

Důvod proč jsem opustil GamePark je, že stále nejsou uhrazeny domluvené honoráře a tak jsem byl okraden.

_____________________________________________
Založit herní BLOG