Uživatel nepřihlášen
Wastoviny
RSS kanál blogu
Píše: Wast - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Wastoviny

Zlaté české ručičky: Fallout 1.5 Resurrection

Pondělí 18.11.2013 19:13 - Autor: Wast
To se mi líbí

Zlaté české ručičky: Fallout 1.5 Resurrection Dnes se tu vrátím k jednomu neskutečně povedenému a parádně hratelnému erpégéčku, ale odskočím si i k jeho fantastickým fanouškům. Dámy a pánové, hráčky a hráči dnes mám tu čest se s vámi společně vrátit do světa radioaktivity, a to rovnou ke stařičké mega-pecce Fallout 2. Ano je to hra kterou mají mnozí z nás už léta dohranou a nejeden pařan i vícekrát. Mnozí na ní nechali kus svého mládí. Postapokalyptická sága z těchto starých izometrických RPG má obrovskou fanouškovskou základnu, o které si jiné gamesky mohou nechat jen zdát v těch nejbujnějších snech. Převážně čeští fanoušci Resurrection team, patřící do tábora těch nejvěrnějších, se před zhruba deseti lety rozhodli něco podniknout k oživení druhého dílu rozsáhlou modifikací.

Chtěli tak potěšit nejen sebe, ale rovnou všechny fanoušky a fanynky „radioaktivní zóny". Ti léta usilovně pracovali na projektu a překovávali všechny překážky a mnohdy i sami sebe. Letos začátkem října tak světlo světa spatřila amatérská modifikace Fallout 1.5: Resurrection jež, do dnes už stařičké dvojky, dosadila zbrusu nový příběh. Mod je totiž totální konvence, která příběhem vyplní časové období zasazené mezi oba dva fantastické úvodní díly. Ocitnete se tak rázem v nehostinné zemi plné rozličných nástrah a nebezpečných nepřátel, kdesi ve vyprahlé pustině Nového Mexika. Na vše, na co během hraní narazíte, budete jen zírat s maximálním překvapením. Vše je naprosto originální. Podle samotných autorů je modifikace velká jako jednička, questů je ale mnohem více. Celkový herní nášup se pohybuje až na hranici třiceti hodin. Vše záleží na plnění herních úkolů a samozřejmě i na šikovnosti hráče. A pak nikdo nikomu nebrání si hru užít znovu, jen jiným herním stylem. Prostě je to Fallout.

Fallout 2 vstává z popela
Fallout 2 vstává z popela

Příběh začíná trošku béčkovitě, prostě probudíte se neznámo kde. Později zjistíte, že jste kdesi ve velké jeskyni. Máte modré oblečení a na zádech žluté číslo 13. Nic nechápete, na nic si nevzpomínáte. Jste hludboce dezorientování a navíc ještě zraněni. Před sebou máte velké neznámo. Vaše budoucnost je hodně nejistá a čeká vás boj o holý život. Hned také svedete boj z agresivníma krysama. Béčkovitě laděný začátek ke hře neskutečně pasuje. Do RPG tohoto staršího typu je jako ulitý. Modeři do modifikace jako výzvu vložili desítky různých questů, které můžete navíc řešit mnoha způsoby. Modifikovaná hra vás opět pohltí temnou „radioaktivní“ atmosférou, prezentující v syrové a brutální podobě rozpad lidské civilizace. Svět ve kterém se ocitnete je jiný, život si v něm musíte vybojovat často sáhnutím až na samé dno lidských sil. Brutální svět, kde máte jen dvě možnosti, bojovat a nebo zemřít. Pokud se rozhodnete výzvu přijmout a bojovat, k vašemu údivu zjistíte, že na vás čeká skutečně zcela nová hra jakou jste určitě ještě nehráli. Samotná falloutí hratelnost je zachována, ale obtížnost je dost hard-core. Autorům modu se tak povedlo vzkřísit (proto to Resurrection) dnes už možná i notně zašlou slávu této herní legendy. Vše s takovou úctou a láskou ke hře, až se vám její svět chaosu a totální beznaděje opět zažere hluboko pod kůži. Síla herní radioaktivity Falloutu je stále i dnes prostě úžasná.

Sám kdesi v jeskyňi...
Sám kdesi v jeskyňi...

K tomu, aby jste si tuhle legendární hru zahráli a nový příběh dosyta užili musíte udělat čtyři věci. Nainstalovat stařičký Fallout 2 (plná hra byla už dvakrát v herním časopise) a stáhnout a následně do ní nainstalovat mod Fallout 1.5: Resurrection např.  F:\Program Files (x86)\Interplay\Fallout 2, což platí u Win7. No a můžete hrát! Hra v pohodě šlape i na nových Windows. Instalátor obsahuje High Resolution patch a engine tweak Sfall přidávající do hry několik vylepšení. Díky čemuž jede o hodně lépe než původní hra. Určitě mnozí ocení, že modifikace má českou lokalizaci (texty). Autoři připravují i angličtinu, a tak domácí mod díky ní snad už brzy vyrazí do celého herního světa. Možná se ptáte proč to trvalo tak dlouho. Nu práce to byla velice těžká a zdlouhavá, vše za obětování osobního volna autorů, a tak buďme rádi, že se jim ji podařilo zdárně dokončit. Chápete to? Deset let života. Mnozí u ní tak nejen dospěli... Ruku na srdce kolik z nás by něco takového dokázalo? Kvalitu podtrhuje, že z modifikace cítím hráčské srdíčko. Není divu, samotní autoři k ní přistoupili s úctou k původní hře, jaká se u nás jen tak běžně nevyskytuje. Výsledkem je pocta Falloutu, jaká nemá v historii českého internetu obdoby.

Všem autorům modifikace tu skládám obrovskou poklonu a dík. Fantastická a neskutečná práce! Fallout díky ní znovu ožívá. Jo, mám až slzy v očích. Znovuzrození této legendy ožilo tak skvěle, jak doufal opravdu už jen málokdo. Ještě jednou  za všechny fanoušky Falloutů velký dík.

Fallout 1.5 Resurrection je ke stažení zde.

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Zlaté české ručičky: Fallout 1.5 Resurrection
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Sherlock161   2x   Pro všechny milovníky a milovnice starých Falloutů doporučuju juknout na hru Underrail, je momentálně přístupná jako early access na Steamu. :-)Sherlock161sherlock1617169    20.11.2013 11:39 Sherlock161

Pro všechny milovníky a milovnice starých Falloutů doporučuju juknout na hru Underrail, je momentálně přístupná jako early access na Steamu. :-)

Kiki26®   2x   Rozhodně vyzkoušímKiki26®kiki2622056    20.11.2013 10:20 Kiki26®

Rozhodně vyzkouším

Archer   2x   Nedávno jsem dohrál původní Fallout 2 (znovu) , takže Resurrection rád zkusím :)Archerarcher22485    20.11.2013 10:15 Archer

Nedávno jsem dohrál původní Fallout 2 (znovu) , takže Resurrection rád zkusím :)

Maokai   2x   Fallout považuji za nejlepší RPG všech dob. Ta znovu hratelnost je až neskutečná. O Resurection projektu jsem se dočetl ve vaultu šílené brahmíny a čekal jsem na den, kdy uvolní volně stažitelnou modifikaci pro naše pc. Hra výborná, dohráno nejméně desetkrát. Výborný příběh, určitě těžší a nefér než původní Fallout 2, ale to je už život v pustině :) Doporučuju všem hráčům, kteří mají pozitivní RPG faktor.Maokaimaokai23631    20.11.2013 07:57 Maokai

Fallout považuji za nejlepší RPG všech dob. Ta znovu hratelnost je až neskutečná. O Resurection projektu jsem se dočetl ve vaultu šílené brahmíny a čekal jsem na den, kdy uvolní volně stažitelnou modifikaci pro naše pc. Hra výborná, dohráno nejméně desetkrát. Výborný příběh, určitě těžší a nefér než původní Fallout 2, ale to je už život v pustině :) Doporučuju všem hráčům, kteří mají pozitivní RPG faktor.

O autorovi blogu

Wast
Wast
Muž, 50 let

Kdo jsem? Obyčejný člověk. Jako hráč se zaměřuji hlavně na rogue-like hry. Na dnešních hrách mě nejvíc vadí obrovský vliv mainstreamu a marketingu. Proto si čas od času zahraji nějakou tu starší pecku. Vždy jsem šel proti proudu a ve svém věku na tom nehodlám nic měnit.
Nejgeniálnější hra ? Existuje vůbec taková ?

No tak u mě je to jednak Darkest Dungeon a pak moje herní stálice je pak Puzzle Quest Challenge of the Warlords (mam tam nějaké ty mody)a z domácích jednoznačně česká nestárnoucí pecka Mafia +Mody. Tyhle  pecky můžu hrát pořád. Dokola, dokola, nekonečně  :D
Co momentálně hraji? Darkest Dungeon s Comunnity Modpackem a tak je to zábava na hodně hodně dlouho :-)
Protože mě nejvíc baví právě nezávislé rogue-like hry. Brutální obtížnost, permanent death, pomalý a rozvážný postup vpřed a dlouhá herní doba to na těchto hrách miluji. Jo a není to žádnej mainstream :-) Takové hry jdou dá se říci úplně mimo mne.

Důvod proč jsem opustil GamePark je, že stále nejsou uhrazeny domluvené honoráře a tak jsem byl okraden.

_____________________________________________




Založit herní BLOG